Іноземні компанії вимагають змінювати тексти договорів через «кремлівську доповідь»

Поделиться:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Вони хочуть розривати договори в односторонньому порядку, якщо виявиться, що їх російський партнер у «зоні ризику»

Міжнародні корпорації намагаються внести в договори з росіянами «санкційні застереження» після того, як Мінфін США опублікував так звану кремлівську доповідь, повідомляє RNS з посиланням на представників російського бізнесу і юристів.

«Мені відома практика включення в договори санкційного застереження, тобто пункт про санкційні ризики. Сенс застереження полягає в тому, що сторона має право в односторонньому порядку розірвати договір, якщо дізнається, що контрагент вказаний у «кремлівській доповіді», – розповів партнер міжнародної юридичної фірми Dentons Артем Жаворонков.

За словами керуючого партнера Tomashevskaya & Partners Жанни Томашевської, компанії просять додати в договір запевнення, пов’язані з відсутністю в контрагента будь-яких санкційних ризиків. «Після «кремлівської доповіді» ми бачимо нову хвилю антисанкційних гарантій. Законодавство щодо санкцій непросте, і контрагенти не завжди готові розбиратися в деталях, тому вони можуть просити гарантій щодо того, що контрагент не перебуває в «кремлівському списку», – стверджує експерт.

Жаворонков уточнив, що, «як правило, включення такого пункту в договір вимагають іноземні компанії, що працюють на російському ринку, вони намагаються «перестрахуватися». «В першу чергу це європейські і американські компанії, особливо зі сфери IT-розробок, також з банківського та енергетичного секторів», – сказав юрист.

«Вводяться застереження, в тому числі передбачають можливість розірвання договору з таких підстав (включення в «кремлівську доповідь»), поки що не масово», – повідомило джерело на одному з промислових підприємств.

Як відомо, наприкінці січня 2018 року Мінфін США представив Конгресу «кремлівську доповідь», до якої увійшли 210 російських чиновників, глав держкомпаній і бізнесменів, проти яких можуть у майбутньому вводитися санкції. Доповідь також містить засекречену частину. Мінфін США підкреслював, що «кремлівська доповідь» не є санкційним списком, однак глава Мінфіну Стівен Мнучін пізніше сказав, що за публікацією доповіді підуть реальні санкції.

Нагадаємо: російські мільярдери, що входять до «кремлівської доповіді», вже відчули на собі негативні наслідки – ділові партнери відмовляються мати з ними справу.

джерело: https://mind.ua/news/20181644-inozemni-kompaniyi-vimagayut-zminyuvati-teksti-dogovoriv-cherez-kremlivsku-dopovid

Комментарии