Київ, Львів і Харків формують 2/3 відкритих IT-позицій

Поделиться:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Провідну позицію за кількістю відкритих IT-позицій в Україні очікувано посідає Київ, де зосереджено 46,21% від усіх пропозицій з працевлаштування, потім ідуть Львів — 15,42% та Харків — 12,74%, повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» засновник і СЕО української продуктової IT-компанії CleverStaff Володимир Курило з посиланням на базу компанії.

За його словами, на частку Одеси припадає 6,34% відкритих вакансій, Дніпра — 5,82%.

«Найпопулярніші вакансії в усіх цих містах — front end developer, QA, devops, project manager і product manager», — сказав В.Курило.

За даними CleverStaff, на ринку праці попит на Front End (JavaScript) розробників зріс удвічі, а на QA-інженерів (тестувальників) — на 67%, нині профі в цих напрямах — це 37% від усіх відкритих вакансій.

В.Курило уточнив, що в Києві та Одесі у рекрутерів найбільш затребуваний запит на Java developer — 20,4% та 28,2% від усіх вакансій відповідно, тоді як у Харкові роботодавці найчастіше у пошуках .Net developer — це 15,3% вакансій, а у Львові найбільше вакансій — 13,3% — php developer.

Голова CleverStaff додав, що якщо говорити про рівень фахівця — junior, middle, senior, то запити також відрізняються залежно від міста, але провідну позицію займають senior: у Києві 60,5% вакансій націлені на пошук senior-спеціаліста, в Харкові — 53,9%, у Львові — 51,2%, в Дніпрі — 41,2%, в Одесі — 38%. Junior-позиції найчастіше трапляються серед вакансій в Одесі — 26,3%. Вакансії для Junior-спеціалістів, наприклад, у Києві трапляються лише в 10,4% пропозиціях про працевлаштування, а у Львові — в 11,9% вакансій.

Коментуючи динаміку попиту на IT-спеціалістів, В.Курило зазначив, що обсяг пропозицій щодо працевлаштування для .Net, PHP, iOS розробників за останні два роки зменшився вдвічі, для Android — утричі.

«Виходячи зі змін кількості вакансій у базі CleverStaff, ми можемо прогнозувати, що протягом двох років в Україні з’явиться попит на 7600 front end розробників, 7200 тестувальників, 4600 Java-розробників», — сказав фахівець.

На його думку, приватні IT-курси своєчасно реагують на зміни потреб на ринку праці, тому що на непопулярні курси просто не вдається набрати групу. «А от вишам треба швидше привести свої програми навчання у відповідність до сучасних технологічних тенденцій і запиту ринку, оскільки ще на багатьох факультетах викладають застарілі або такі, що втрачають популярність, технології», — вважає він.

Компанію CleverStaff створено в 2014 році в Одесі. Із 2016 року головний офіс компанії переїхав до Києва, нині її штат налічує близько 45 спеціалістів. Основний продукт — система для підбору персоналу з оптимізацією ключових процесів рекрутингу.

За даними компанії, її продуктом користуються більш ніж у 30 країнах, зокрема у 2018 році понад 240 компаній стали новими споживачами, а загальна кількість користувачів сягнула 5285. Серед них є і спеціалізовані рекрутингові агентства, і такі компанії, як Avon Products, «Укрнафта», Smart Solutions, JoinUp, Lactalis Group, ProZorro, «Укрзалізниця», Мінекономрозвитку.

джерело: https://ua.interfax.com.ua/news/general/571108.html

Комментарии