Почати ніколи не пізно. Вчені довели, що спорт після 40 років продовжує життя

Поделиться:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Ні для кого не секрет, що спорт корисний для здоров’я, про що свідчать результати різних досліджень вчених, проведені в різний час в різних країнах світу.

Втім, жодне з проведених раніше досліджень не відповідає на питання про те, чи знизиться користь спорту для здоров’я, якщо займатися ним нерегулярно або почати в більш зрілому віці, проігнорувавши фізичну активність протягом більшої частини свого життя. Вчені Національного інституту онкології США вирішили провести дослідження, щоб відповісти на це питання, пише Тільки Правда із посиланням на  Time.

В ході дослідження, результати якого були опубліковані в науковому журналі JAMA Network Open, вчені аналізували дані про 300 тис пацієнтів у віці від 50 до 70 років. Фахівці вивчали інформацію про те, як часто і наскільки регулярно люди займалися спортом протягом життя, після чого зіставляли дані про режим тренувань або їх відсутність, зі станом здоров’я респондентів.

В результаті їм вдалося довести, що почати займатися спортом ніколи не пізно. До таких висновків вчені прийшли, з’ясувавши, що фізичні вправи знижують ризик смерті навіть в тому випадку, коли людина починає займатися спортом вже після 40 років.

Крім того, дослідження показало, що у людей, які регулярно займалися спортом протягом усього свого життя, ризик передчасної смерті був в середньому на 29-36 відсотків менше, ніж у тих, хто ігнорував фізичну активність.

«Заняття спортом приносять істотну користь для здоров’я і знижують ризик смерті практично від будь-яких хвороб — від раку до серцево-судинних захворювань», — говорить автор дослідження, доктор Педро Сен-Моріс.

Фахівець додав, що фізична активність знижувала ризик передчасної смерті навіть у тих людей, які почали стежити за своїм здоров’ям і займатися спортом вже після 40 років. При чому на значні 32-35 відсотків в порівнянні з тими, хто ігнорував фізичні вправи, як до, так і після 40 років.

Вченим вдалося з’ясувати ще один цікавий факт, довівши, що люди, які регулярно тренувалися в молодості, але відмовилися від занять в зрілому віці, втрачали всі переваги спорту для здоров’я.

джерело: https://style.nv.ua

Комментарии