Білл Гейтс назвав технології, про які ми будемо говорити в 2019 році

Поделиться:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

У 2019 світ чекають численні новинки в сфері технологій. Массачусетський технологічний інститут звернувся до засновника Microsoft Білла Гейтса з пропозицією визначити 10 техно-новинок, які опиняться в центрі загальної уваги в цьому році.

ТОЧНІСТЬ МАШИНИ. Незважаючи на свою продуктивність, промислові роботи все ще відстають від людей у точності рухів і розвиненості «дрібної моторики». Навіть невелике відхилення у звичному розмірі або положенні монтованих їм деталей можуть збити робота з пантелику.

Ціль проекту Dactyl компанії OpenAI – створення роботизованої руки, здатної підкидати і ловити предмети. Це допоможе роботу накопичити достатньо даних, щоб у майбутньому робити висновки про характеристику предметів та їх можливе положення в просторі. Нейромережа проаналізує цю інформацію і зробить рухи робота більш варіативними і точними.

БЕЗПЕЧНИЙ АТОМ. Компанії Terrestrial Energy з Канади, Terra Power і Nu Scale з США створюють міні-реактори для виробництва десятків мегават енергії. Нові реактори – безпечніші і компактніші, ніж їх громіздкі «прадідусі» – звичайні ядерні реактори. Якщо світ перейде на новий вид отримання енергії, то глобальне потепління зупиниться, стверджують кліматологи.

ТЕСТ НА ПОЛОГИ. Медики університету Стенфорда розробили тест, який допоможе визначити ризик передчасних пологів. Зараз для оцінки ризику лікарі застосовують хірургічні методи, наприклад, пункцію живота. Новий метод – аналіз крові на наявність ДНК і РНК відмерлих клітин.

МІНІКАМЕРА В ШЛУНКУ. Замість того щоб ковтати «шланг» для гастроскопії, медики бостонської клініки MGH пропонують пацієнтам маленький пристрій на золотій нитці. Пристрій легко ковтається, не викликає дискомфорту у пацієнта, легко поміщається в кишеню. Мінікамера в зонді оснащена мікроскопом і пристроєм для забору аналізів.

ОСОБИСТА ВАКЦИНА. Майбутнє медицини – за індивідуальним лікуванням. Це стосується, в тому числі, і вакцин, і ліків. Персоналізовану вакцину від раку вже досліджують в компанії BioNTech, Німеччина. Вона створюється на основі антитіл організму хворого і атакує тільки ракові клітини, на відміну від звичайної хіміотерапії.

СТЕЙК З ПРОБІРКИ.

До 20150 року населення Землі зросте до 10 млрд людей. Прогодувати їх – завдання сучасних вчених. Уже зараз йдуть пошуки «м’ясозамінника», цей продукт намагаються вирощувати в лабораторіях. Найуспішніші проекти – біореактори для вирощування м’яса від вчених Маастрихтського університету і рослинне «м’ясо» від американських компаній Beyond Meat і Impossible Foods.

ГАЗ З КОРИСТЮ. Хімік Гарвардського університету Девід Кіт запропонував боротися з глобальним потеплінням, «виловлюючи» з повітря вуглекислий газ. А що робити з «уловом», придумав стартап CarbonEngineering із Канади. З вуглекислого газу пропонують виробляти паливо. Інші пропозиції – виробляти метан або навіть газувати напої.

СЛУХАЙ СЕРЦЕ. Відразу кілька компаній оголосили про розробку наручного кардіографа. Кардіобраслети будуть зчитувати пульс і тиск, попереджати про небезпеку інфаркту.

ТУАЛЕТ БЕЗ ЗМИВУ. Каналізація – не найбезпечніший винахід людства. Без належного очищення стічних вод відходи людської життєдіяльності забруднюють грунт, річки і підземні води. Нові туалети не будуть підключені до каналізації, а перероблять фекалії відразу, на місці. Завдання вчених – зробити такі туалети дешевими, щоб користуватися ними могли навіть найбідніші жителі Землі.

НАВЧИТИ РОБОТІВ ГОВОРИТИ. Навіть найсучасніші роботи і гаджети з розпізнаванням голосу все ще не здатні спілкуватися з людиною без набору стандартних команд. Google розробив систему BERT, яка визначає пропущені слова в реченні на підставі раніше вивчених текстів. Якщо штучний інтелект навчать генерувати власну мову, люди зможуть не просто командувати роботами, але й вести з ними розмову.

джерело: https://uk.etcetera.media

Комментарии