”Київстар” починає стежити за користувачами

Поделиться:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Для створення оптимальних тарифних пакетів мобільний оператор “Київстар” починає стежити за українцями та досліджувати їх поведінку. У Kyivstar заявили, що використовує ту ж систему, що і проти терористів.

Президент компанії “Київстар” Олександр Комаров розповів, що мобільний оператор купує за 15-20 мільйонів доларів систему для аналізу інтернет-трафіку — Deep Packet Inspection (DPI). Це дозволить глибоко вивчити переваги користувача і запропонувати саме ті мобільні тарифи, які найкраще підійдуть абонентам. DPI також називають інструментом фільтрації трафіку. Він може служити як для боротьби з кіберзлочинцями і терористами, так і для стеження за користувачами і посилення цензури.

За словами глави Київстар, нова система надасть оператору функціонал по розподілу дата-трафіку. Мобільному оператору це потрібно, щоб як можна краще розуміти, які саме послуги вимагають великих мережевих ресурсів мобільного інтернету. Більш глибокий аналіз дозволить оптимально розподіляти навантаження на мережу, а також створювати тарифи у відповідності із власною поведінкою.

Відзначається, що в Україні вже неодноразово робилися спроби змусити інтернет-провайдерів придбати за свій рахунок і встановити на своїх мережах дороге DPI-обладнання. А також надати спецслужбам, зокрема, Службі безпеки України, доступ з метою моніторингу.

Нагадаємо, Kyivstar з 1 травня 2019 року запускає послугу перенесення номера Mobile Number Portability (MNP). Президент компанії “Київстар” Олександр Комаров повідомив, що в компанії відповідально підійшли до організації доступності MNP у своїй мережі, підготувавши всі системи і процедури до запуску послуги. Комаров також зазначив, що скористатися послугою “Київстару” може будь-який користувач з номером телефону українського оператора. Єдина умова – номер необхідно зареєструвати на своє ім’я.

джерело: https://today.ua

Комментарии