У Парижі і Берліні можуть погодитися на відстрочку Brexit

Поделиться:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає за можливе перенесення термінів виходу Британії з ЄС на кілька місяців, у Франції також вважають це можливим, але при дотриманні Лондоном низки умов, пишуть у вівторок європейські ЗМІ.

Так, за даними джерел видання «Хандельсблатт» у блоці партій ХДС / ХСС, А.Меркель вважає, що Brexit можна відкласти ще на «кілька місяців — до початку 2020 року». Згідно з його інформацією, така можливість буде обговорюватися на саміті з Brexit в Брюсселі 10 квітня.

Водночас, за даними джерела британської газети The Guardian у Єлисейському палаці, в Парижі не збираються відмовляти Лондону у відтермінуванні, однак, вважають, що відкладати Brexit на рік — це занадто.

«Ми думаємо, що цілий рік — це було б занадто довго», — сказало джерело видання.

Воно вказало на те, що «Франція тверда в своїх принципах». У Парижі заявляють, що будь-яка тривала відстрочка Brexit вимагатиме від Британії гарантій того, що вона дійсно знаходиться в процесі виходу з ЄС, і не братиме певною мірою участі в рішеннях, які приймаються в Брюсселі щодо майбутнього ЄС, чи то якісь ключові рішення Європейської ради чи то Європейської комісії.

«Британія повинна буде погодитися з цими гарантіями і дати згоду на регулярні перевірки її «доброї волі» кожні три-чотири місяці», — пише The Guardian, посилаючись на джерело.

У вівторок прем’єр-міністр Британії Тереза Мей проводила зустрічі з лідерами Франції та ФРН — Еммануелем Макроном і Ангелою Меркель.

джерело: https://ua.interfax.com.ua

Комментарии