В уряді розробили євроінтеграційний законопроект про техогляд автомобілів

Поделиться:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Міністерство інфраструктури України запропонувало на обговорення розроблений на виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС законопроект щодо змін до законодавства у сфері безпеки експлуатації транспортних засобів, який передбачає перевірку на придатність до експлуатації приватних автомобілів з 2022 року. Про це  повідомляє Тільки Правда з посиланням на УНН та оприлюднений на сайті Мінінфраструктури законопроект.

«Транспортні засоби, призначені для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння не більше ніж дев’ять із місцем водія включно, що використовуються для забезпечення потреб, не пов’язаних із підприємницькою та/або господарською діяльністю, підлягають перевірці на придатність до експлуатації з 01 січня 2022 року», — йдеться у тексті проекту закону.

Також у проекті пропонується, аби поліція з 1 січня 2022 року здійснювала контроль за дотриманням зазначених вимог на автодорогах.

Законопроект також визначає, що до 1 січня 2022 року перевірка придатності таких транспортних засобів до експлуатації проводиться у разі:

  • реєстрації/перереєстрації транспортного засобу;
  • зміни власника транспортного засобу;
  • зміни або модифікації систем чи їх складових, що впливають на безпеку дорожнього руху або навколишнього природного середовища;
  • виїзду транспортного засобу за межі зони митного контролю України (до 1 січня 2022 року – добровільно, а з 1 січня 2022 року – в обов’язковому порядку).

Як вказали у Мінінфраструктури, проект закону передбачає:

  • впровадження періодичних перевірок транспортних засобів на придатність до експлуатації;
  • впровадження вимог щодо контрольних пристроїв (обмежувачів швидкості, тахографів) на певні категорії транспортних засобів для безпеки на дорогах України та зниження рівня смертельних ДТП;
  • створення системи періодичної підготовки водіїв транспортних засобів окремих категорій, експертів з перевірки транспортних засобів на придатність до експлуатації;
  • забезпечення контролю та встановлення відповідальності за порушення режимів робочого часу та часу відпочинку водіїв;
  • впровадження адмінвідповідальності водіїв, посадовців, підприємців за порушення у сфері безпеки дорожнього руху, господарської діяльності у сфері транспорту, у тому числі надання послуг автомобільним транспортом;
  • запровадження спільних з країнами ЄС правил щодо часу керування, перерв та періодів відпочинку водіїв, які, зокрема, займаються міжнародними автоперевезеннями.

Нагадаємо, віце-прем’єр Климпуш-Цинцадзе заявила, парламент може ухвалити євроінтеграційні закони у сфері транспорту за один день.

джерело: https://www.unn.com.ua

Комментарии