В американському штаті Джорджія заборонили аборти після появи серцебиття плоду, тобто приблизно на 5-6 тижні вагітності.

Поделиться:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Відповідний законопроект 7 травня підписав губернатор штату Браян Кемп, передає CNN.

Закон має набути чинності з 1 січня 2020 року. Він буде одним із найбільш жорстких у світі серед тих, які регулюють питання абортів. Наразі в Джорджії жінка може зробити аборт до 20-го тижня вагітності. Новий закон матиме кілька винятків, серед них — коли вагітність становить загрозу життю жінки або може завдати значної й непоправної шкоди її здоров’ю.

«Цей законопроект дуже простий і водночас сильний: він свідчить про те, що будь-яке життя має цінність, будь-яке життя має значення та заслуговує на захист… Я розумію, що дехто може оскаржити це в суді. Але наша робота — це робити те, що є правильним, а не легким. Ми маємо бути сильними та сміливими та не поступатися», — заявив Кемп напередодні підписання документу.

Противники законопроекту заявляють, що він порушує рішення Верховного суду 1973 року. Воно захищає право жінки на аборт, доки плід не стане життєздатним, це переважно відбувається між 24 та 25 тижнями вагітності. Американський союз громадянських свобод та Центр репродуктивних прав планують оскаржити законопроект у суді, доки він не набуде чинності.

джерело: https://hromadske.ua

Комментарии