Чому корисно спати довше та більше?

Поделиться:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Збільшення тривалості сну позитивно позначається на стані серця, знижуючи ризик розвитку різноманітних кардіологічних порушень.

Вчені з Кейптаунського університету представили дані, які говорять про те, що тривалий сон таки корисний, а не шкідливий для серця. У своїй роботі вони аналізували зв’язок між кардіометаболічним ризиком і тривалістю сну. З цією метою фахівці вивчили масив інформації, отриманої в ході семи дослідних проектів, присвячених проблемі тривалості сну.

Зокрема, автори дослідження аналізували показники людей, які були розподілені за такими групами: а) пацієнти, які не мали проблем зі здоров’ям або зі сном; б) здорові люди, які мало спали; в) спали мало люди з надмірною вагою; г) страждали від недосипу гіпертоніки. У всіх групах тривалість сну була збільшена на різний час — збільшення склало від 20 хвилин до двох з половиною годин. Період, коли люди спали більше, тривав від 3 до 6 тижнів.

Врезультаті вчені констатували: збільшення тривалості сну для людей, які до цього не висипалися, покращує обмінні процеси і оздоровлює серце. Також, крім користі для серця, при підвищенні часу, що відводиться на сон, спостерігалося зниження апетиту і тяги до шкідливої ​​їжі, а разом з цим — і споживання калорій.

джерело: http://zdorovia.com.ua

 

Комментарии